Is Your Congressperson Against Fixing Social Security?

As it stands currently, Social Security is scheduled to fall by 25% after 2034 if immediate action isn’t taken—and many elected officials would like to see that happen. Despite being something that you have paid into your entire working career, many elected officials inaccurately refer to Social Security as an unsustainable entitlement, rather than the insurance policy it is.

But Connecticut’s Congressman John Larson has a plan that would strengthen the Social Security Trust Fund to keep the program solvent beyond the next 75 years, into 2100 (as certified by the non-partisan Social Security Chief Actuary)

Check the list below to see if your Congressperson has yet to support Congressman Larson’s plan to Fix Social Security.

If you see them on this list, give them a call at the number listed with this message:

“Social Security is a safety net for me and my family—we rely on this monthly paycheck to keep us above the poverty line and allow us to retire with dignity. Without immediate action, we are at risk of losing this lifeline. Please support Congressman Larson’s Social Security 2100 Proposal so that Social Security can continue to support Americans across our great country.”

Alabama

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Byrne, Bradley

R

119 CHOB

(202) 225-4931

Armed Services

 

Education and Labor

 

 

 

2nd

Roby, Martha

R

504 CHOB

(202) 225-2901

Appropriations

 

Judiciary

 

 

 

3rd

Rogers, Mike

R

2184 RHOB

(202) 225-3261

Armed Services

 

Homeland Security

 

 

 

4th

Aderholt, Robert

R

1203 LHOB

(202) 225-4876

Appropriations

 
 

5th

Brooks, Mo

R

2246 RHOB

(202) 225-4801

Armed Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

6th

Palmer, Gary

R

207 CHOB

(202) 225-4921

Climate Crisis

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

7th

Sewell, Terri A.

D

2201 RHOB

(202) 225-2665

Intelligence

 

Ways and Means

 

 

 

Alaska

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Young, Don

R

2314 RHOB

(202) 225-5765

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

American Samoa

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Delegate

Radewagen, Amata

R

1339 LHOB

(202) 225-8577

Natural Resources

 

Small Business

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

Arizona

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

O’Halleran, Tom

D

324 CHOB

(202) 225-3361

Agriculture

 

Energy and Commerce

 

 

 

2nd

Kirkpatrick, Ann

D

309 CHOB

(202) 225-2542

Agriculture

 

Appropriations

 

 

 

3rd

Grijalva, Raul

D

1511 LHOB

(202) 225-2435

Education and Labor

 

Natural Resources

 

 

 

4th

Gosar, Paul A.

R

2057 RHOB

(202) 225-2315

Oversight and Reform

 

Natural Resources

 

 

 

5th

Biggs, Andy

R

1318 LHOB

(202) 225-2635

Judiciary

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

6th

Schweikert, David

R

1526 LHOB

(202) 225-2190

Ways and Means

 
 

7th

Gallego, Ruben

D

1131 LHOB

(202) 225-4065

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

8th

Lesko, Debbie

R

1113 LHOB

(202) 225-4576

Homeland Security

 

Judiciary

 

Rules

 

 

 

9th

Stanton, Greg

D

128 CHOB

(202) 225-9888

Judiciary

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Arkansas

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Crawford, Rick

R

2422 RHOB

(202) 225-4076

Agriculture

 

Intelligence

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

2nd

Hill, French

R

1533 LHOB

(202) 225-2506

Financial Services

 
 

3rd

Womack, Steve

R

2412 RHOB

(202) 225-4301

Appropriations

 

Budget

 

 

 

4th

Westerman, Bruce

R

209 CHOB

(202) 225-3772

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

California

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

LaMalfa, Doug

R

322 CHOB

(202) 225-3076

Agriculture

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

2nd

Huffman, Jared

D

1527 LHOB

(202) 225-5161

Climate Crisis

 

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

3rd

Garamendi, John

D

2368 RHOB

(202) 225-1880

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

4th

McClintock, Tom

R

2312 RHOB

(202) 225-2511

Natural Resources

 

Judiciary

 

 

 

5th

Thompson, Mike

D

406 CHOB

(202) 225-3311

Ways and Means

 
 

6th

Matsui, Doris O.

D

2311 RHOB

(202) 225-7163

Energy and Commerce

 
 

7th

Bera, Ami

D

1727 LHOB

(202) 225-5716

Foreign Affairs

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

8th

Cook, Paul

R

1027 LHOB

(202) 225-5861

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

9th

McNerney, Jerry

D

2265 RHOB

(202) 225-1947

Energy and Commerce

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

10th

Harder, Josh

D

131 CHOB

(202) 225-4540

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

11th

DeSaulnier, Mark

D

503 CHOB

(202) 225-2095

Education and Labor

 

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

Rules

 

 

 

12th

Pelosi, Nancy

D

1236 LHOB

(202) 225-4965

 

 

13th

Lee, Barbara

D

2470 RHOB

(202) 225-2661

Appropriations

 

Budget

 

 

 

14th

Speier, Jackie

D

2465 RHOB

(202) 225-3531

Armed Services

 

Oversight and Reform

 

Intelligence

 

 

 

15th

Swalwell, Eric

D

407 CHOB

(202) 225-5065

Intelligence

 

Judiciary

 

 

 

16th

Costa, Jim

D

2081 RHOB

(202) 225-3341

Agriculture

 

Foreign Affairs

 

Natural Resources

 

 

 

17th

Khanna, Ro

D

221 CHOB

(202) 225-2631

Armed Services

 

Budget

 

Oversight and Reform

 

 

 

18th

Eshoo, Anna G.

D

202 CHOB

(202) 225-8104

Energy and Commerce

 
 

19th

Lofgren, Zoe

D

1401 LHOB

(202) 225-3072

House Administration

 

Joint Committee of Congress on the Library

 

Judiciary

 

Modernization of Congress

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

20th

Panetta, Jimmy

D

212 CHOB

(202) 225-2861

Agriculture

 

Budget

 

Ways and Means

 

 

 

21st

Cox, TJ

D

1728 LHOB

(202) 225-4695

Agriculture

 

Natural Resources

 

 

 

22nd

Nunes, Devin

R

1013 LHOB

(202) 225-2523

Intelligence

 

Joint Committee on Taxation

 

Ways and Means

 

 

 

23rd

McCarthy, Kevin

R

2468 RHOB

(202) 225-2915

 

 

24th

Carbajal, Salud

D

1431 LHOB

(202) 225-3601

Agriculture

 

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

25th

Hill, Katie

D

1130 LHOB

(202) 225-1956

Armed Services

 

Oversight and Reform

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

26th

Brownley, Julia

D

2262 RHOB

(202) 225-5811

Climate Crisis

 

Transportation and Infrastructure

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

27th

Chu, Judy

D

2423 RHOB

(202) 225-5464

Small Business

 

Ways and Means

 

 

 

28th

Schiff, Adam

D

2269 RHOB

(202) 225-4176

Intelligence

 
 

29th

Cárdenas, Tony

D

2438 RHOB

(202) 225-6131

Energy and Commerce

 
 

30th

Sherman, Brad

D

2181 RHOB

(202) 225-5911

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

31st

Aguilar, Pete

D

109 CHOB

(202) 225-3201

Appropriations

 

House Administration

 

 

 

32nd

Napolitano, Grace

D

1610 LHOB

(202) 225-5256

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

33rd

Lieu, Ted

D

403 CHOB

(202) 225-3976

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

34th

Gomez, Jimmy

D

1530 LHOB

(202) 225-6235

Oversight and Reform

 

Ways and Means

 

 

 

35th

Torres, Norma

D

2444 RHOB

(202) 225-6161

Appropriations

 

Rules

 

 

 

36th

Ruiz, Raul

D

2342 RHOB

(202) 225-5330

Energy and Commerce

 
 

37th

Bass, Karen

D

2059 RHOB

(202) 225-7084

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

38th

Sánchez, Linda

D

2329 RHOB

(202) 225-6676

Ways and Means

 
 

39th

Cisneros, Gilbert Ray Jr.

D

431 CHOB

(202) 225-4111

Armed Services

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

40th

Roybal-Allard, Lucille

D

2083 RHOB

(202) 225-1766

Appropriations

 
 

41st

Takano, Mark

D

420 CHOB

(202) 225-2305

Education and Labor

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

42nd

Calvert, Ken

R

2205 RHOB

(202) 225-1986

Appropriations

 
 

43rd

Waters, Maxine

D

2221 RHOB

(202) 225-2201

Financial Services

 
 

44th

Barragán, Nanette

D

1030 LHOB

(202) 225-8220

Homeland Security

 

Energy and Commerce

 

 

 

45th

Porter, Katie

D

1117 LHOB

(202) 225-5611

Financial Services

 
 

46th

Correa, J. Luis

D

1039 LHOB

(202) 225-2965

Homeland Security

 

Judiciary

 

 

 

47th

Lowenthal, Alan

D

108 CHOB

(202) 225-7924

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

48th

Rouda, Harley

D

2300 RHOB

(202) 225-2415

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

49th

Levin, Mike

D

1626 LHOB

(202) 225-3906

Climate Crisis

 

Natural Resources

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

50th

Hunter, Duncan D.

R

2429 RHOB

(202) 225-5672

 

 

51st

Vargas, Juan

D

2244 RHOB

(202) 225-8045

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

52nd

Peters, Scott

D

2338 RHOB

(202) 225-0508

Budget

 

Energy and Commerce

 

 

 

53rd

Davis, Susan

D

1214 LHOB

(202) 225-2040

Armed Services

 

Education and Labor

 

House Administration

 

 

 

Colorado

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

DeGette, Diana

D

2111 RHOB

(202) 225-4431

Energy and Commerce

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Neguse, Joe

D

1419 LHOB

(202) 225-2161

Climate Crisis

 

Natural Resources

 

Judiciary

 

 

 

3rd

Tipton, Scott

R

218 CHOB

(202) 225-4761

Financial Services

 
 

4th

Buck, Ken

R

2455 RHOB

(202) 225-4676

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

5th

Lamborn, Doug

R

2371 RHOB

(202) 225-4422

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

6th

Crow, Jason

D

1229 LHOB

(202) 225-7882

Armed Services

 

Small Business

 

 

 

7th

Perlmutter, Ed

D

1226 LHOB

(202) 225-2645

Financial Services

 

Rules

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Connecticut

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Larson, John B.

D

1501 LHOB

(202) 225-2265

Ways and Means

 
 

2nd

Courtney, Joe

D

2332 RHOB

(202) 225-2076

Armed Services

 

Education and Labor

 

 

 

3rd

DeLauro, Rosa L.

D

2413 RHOB

(202) 225-3661

Appropriations

 

Budget

 

 

 

4th

Himes, Jim

D

1227 LHOB

(202) 225-5541

Financial Services

 

Intelligence

 

 

 

5th

Hayes, Jahana

D

1415 LHOB

(202) 225-4476

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

Delaware

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Blunt Rochester, Lisa

D

1519 LHOB

(202) 225-4165

Energy and Commerce

 
 

District of Columbia

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Delegate

Norton, Eleanor Holmes

D

2136 RHOB

(202) 225-8050

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Florida

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Gaetz, Matt

R

1721 LHOB

(202) 225-4136

Armed Services

 

Judiciary

 

 

 

2nd

Dunn, Neal

R

316 CHOB

(202) 225-5235

Agriculture

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

3rd

Yoho, Ted

R

1730 LHOB

(202) 225-5744

Agriculture

 

Foreign Affairs

 

 

 

4th

Rutherford, John

R

1711 LHOB

(202) 225-2501

Appropriations

 
 

5th

Lawson, Al

D

1406 LHOB

(202) 225-0123

Agriculture

 

Financial Services

 

 

 

6th

Waltz, Michael

R

216 CHOB

(202) 225-2706

Armed Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

7th

Murphy, Stephanie

D

1710 LHOB

(202) 225-4035

Ways and Means

 
 

8th

Posey, Bill

R

2150 RHOB

(202) 225-3671

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

9th

Soto, Darren

D

1507 LHOB

(202) 225-9889

Energy and Commerce

 

Natural Resources

 

 

 

10th

Demings, Val

D

217 CHOB

(202) 225-2176

Homeland Security

 

Intelligence

 

Judiciary

 

 

 

11th

Webster, Daniel

R

1210 LHOB

(202) 225-1002

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

12th

Bilirakis, Gus M.

R

2227 RHOB

(202) 225-5755

Energy and Commerce

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

13th

Crist, Charlie

D

215 CHOB

(202) 225-5961

Appropriations

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

14th

Castor, Kathy

D

2052 RHOB

(202) 225-3376

Climate Crisis

 

Energy and Commerce

 

 

 

15th

Spano, Ross

R

224 CHOB

(202) 225-1252

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

16th

Buchanan, Vern

R

2427 RHOB

(202) 225-5015

Ways and Means

 
 

17th

Steube, W. Gregory

R

521 CHOB

(202) 225-5792

Oversight and Reform

 

Judiciary

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

18th

Mast, Brian

R

2182 RHOB

(202) 225-3026

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

19th

Rooney, Francis

R

120 CHOB

(202) 225-2536

Foreign Affairs

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

20th

Hastings, Alcee L.

D

2353 RHOB

(202) 225-1313

Rules

 
 

21st

Frankel, Lois

D

2305 RHOB

(202) 225-9890

Appropriations

 
 

22nd

Deutch, Ted

D

2447 RHOB

(202) 225-3001

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

Ethics

 

 

 

23rd

Wasserman Schultz, Debbie

D

1114 LHOB

(202) 225-7931

Appropriations

 

Oversight and Reform

 

 

 

24th

Wilson, Frederica

D

2445 RHOB

(202) 225-4506

Education and Labor

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

25th

Diaz-Balart, Mario

R

404 CHOB

(202) 225-4211

Appropriations

 
 

26th

Mucarsel-Powell, Debbie

D

114 CHOB

(202) 225-2778

Judiciary

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

27th

Shalala, Donna E.

D

1320 LHOB

(202) 225-3931

Education and Labor

 

Rules

 

 

 

Georgia

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Carter, Buddy

R

2432 RHOB

(202) 225-5831

Climate Crisis

 

Energy and Commerce

 

 

 

2nd

Bishop Jr., Sanford D.

D

2407 RHOB

(202) 225-3631

Appropriations

 
 

3rd

Ferguson, A. Drew

R

1032 LHOB

(202) 225-5901

Ways and Means

 
 

4th

Johnson, Henry C. “Hank” Jr.

D

2240 RHOB

(202) 225-1605

Judiciary

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

5th

Lewis, John

D

300 CHOB

(202) 225-3801

Joint Committee on Taxation

 

Ways and Means

 

 

 

6th

McBath, Lucy

D

1513 LHOB

(202) 225-4501

Education and Labor

 

Judiciary

 

 

 

7th

Woodall, Robert

R

1724 LHOB

(202) 225-4272

Budget

 

Modernization of Congress

 

Transportation and Infrastructure

 

Rules

 

 

 

8th

Scott, Austin

R

2417 RHOB

(202) 225-6531

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

9th

Collins, Doug

R

1504 LHOB

(202) 225-9893

Judiciary

 
 

10th

Hice, Jody

R

409 CHOB

(202) 225-4101

Oversight and Reform

 

Natural Resources

 

 

 

11th

Loudermilk, Barry

R

422 CHOB

(202) 225-2931

Financial Services

 

House Administration

 

Joint Committee of Congress on the Library

 

 

 

12th

Allen, Rick

R

2400 RHOB

(202) 225-2823

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

13th

Scott, David

D

225 CHOB

(202) 225-2939

Agriculture

 

Financial Services

 

 

 

14th

Graves, Tom

R

2078 RHOB

(202) 225-5211

Appropriations

 

Modernization of Congress

 

 

 

Guam

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Delegate

San Nicolas, Michael F. Q.

D

1632 LHOB

(202) 225-1188

Financial Services

 

Natural Resources

 

 

 

Hawaii

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Case, Ed

D

2443 RHOB

(202) 225-2726

Appropriations

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Gabbard, Tulsi

D

1433 LHOB

(202) 225-4906

Armed Services

 

Financial Services

 

 

 

Idaho

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Fulcher, Russ

R

1520 LHOB

(202) 225-6611

Education and Labor

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Simpson, Mike

R

2084 RHOB

(202) 225-5531

Appropriations

 
 

Illinois

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Rush, Bobby L.

D

2188 RHOB

(202) 225-4372

Energy and Commerce

 
 

2nd

Kelly, Robin

D

2416 RHOB

(202) 225-0773

Oversight and Reform

 

Energy and Commerce

 

 

 

3rd

Lipinski, Daniel

D

2346 RHOB

(202) 225-5701

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

4th

García, Jesús “Chuy”

D

530 CHOB

(202) 225-8203

Financial Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

5th

Quigley, Mike

D

2458 RHOB

(202) 225-4061

Appropriations

 

Intelligence

 

 

 

6th

Casten, Sean

D

429 CHOB

(202) 225-4561

Financial Services

 

Climate Crisis

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

7th

Davis, Danny K.

D

2159 RHOB

(202) 225-5006

Ways and Means

 
 

8th

Krishnamoorthi, Raja

D

115 CHOB

(202) 225-3711

Oversight and Reform

 

Intelligence

 

 

 

9th

Schakowsky, Jan

D

2367 RHOB

(202) 225-2111

Budget

 

Energy and Commerce

 

 

 

10th

Schneider, Bradley

D

1432 LHOB

(202) 225-4835

Small Business

 

Ways and Means

 

 

 

11th

Foster, Bill

D

2366 RHOB

(202) 225-3515

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

12th

Bost, Mike

R

1440 LHOB

(202) 225-5661

Agriculture

 

Transportation and Infrastructure

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

13th

Davis, Rodney

R

1740 LHOB

(202) 225-2371

Agriculture

 

House Administration

 

Joint Committee of Congress on the Library

 

Modernization of Congress

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

14th

Underwood, Lauren

D

1118 LHOB

(202) 225-2976

Education and Labor

 

Homeland Security

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

15th

Shimkus, John

R

2217 RHOB

(202) 225-5271

Energy and Commerce

 
 

16th

Kinzinger, Adam

R

2245 RHOB

(202) 225-3635

Foreign Affairs

 

Energy and Commerce

 

 

 

17th

Bustos, Cheri

D

1233 LHOB

(202) 225-5905

Agriculture

 

Appropriations

 

 

 

18th

LaHood,Darin

R

1424 LHOB

(202) 225-6201

Ways and Means

 
 

Indiana

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Visclosky, Peter

D

2328 RHOB

(202) 225-2461

Appropriations

 
 

2nd

Walorski, Jackie

R

419 CHOB

(202) 225-3915

Ethics

 

Ways and Means

 

 

 

3rd

Banks, Jim

R

1713 LHOB

(202) 225-4436

Armed Services

 

Education and Labor

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

4th

Baird, James

R

532 CHOB

(202) 225-5037

Agriculture

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

5th

Brooks, Susan W.

R

2211 RHOB

(202) 225-2276

Energy and Commerce

 

Modernization of Congress

 

 

 

6th

Pence, Greg

R

222 CHOB

(202) 225-3021

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

7th

Carson, André

D

2135 RHOB

(202) 225-4011

Intelligence

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

8th

Bucshon, Larry

R

2313 RHOB

(202) 225-4636

Energy and Commerce

 
 

9th

Hollingsworth, Trey

R

1641 LHOB

(202) 225-5315

Financial Services

 
 

Iowa

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Finkenauer, Abby

D

124 CHOB

(202) 225-2911

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

2nd

Loebsack, David

D

1211 LHOB

(202) 225-6576

Energy and Commerce

 
 

3rd

Axne, Cynthia

D

330 CHOB

(202) 225-5476

Agriculture

 

Financial Services

 

 

 

4th

King, Steve

R

2210 RHOB

(202) 225-4426

 

 

Kansas

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Marshall, Roger

R

312 CHOB

(202) 225-2715

Agriculture

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

2nd

Watkins, Steve

R

1205 LHOB

(202) 225-6601

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

3rd

Davids, Sharice

D

1541 LHOB

(202) 225-2865

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

4th

Estes, Ron

R

1524 LHOB

(202) 225-6216

Ways and Means

 
 

Kentucky

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Comer, James

R

1037 LHOB

(202) 225-3115

Agriculture

 

Education and Labor

 

Oversight and Reform

 

 

 

2nd

Guthrie, S. Brett

R

2434 RHOB

(202) 225-3501

Education and Labor

 

Energy and Commerce

 

 

 

3rd

Yarmuth, John A.

D

402 CHOB

(202) 225-5401

Budget

 
 

4th

Massie, Thomas

R

2453 RHOB

(202) 225-3465

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

5th

Rogers, Harold

R

2406 RHOB

(202) 225-4601

Appropriations

 
 

6th

Barr, Andy

R

2430 RHOB

(202) 225-4706

Financial Services

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

Louisiana

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Scalise, Steve

R

2049 RHOB

(202) 225-3015

Energy and Commerce

 
 

2nd

Richmond, Cedric

D

506 CHOB

(202) 225-6636

Homeland Security

 

Judiciary

 

 

 

3rd

Higgins, Clay

R

424 CHOB

(202) 225-2031

Oversight and Reform

 

Homeland Security

 

 

 

4th

Johnson, Mike

R

418 CHOB

(202) 225-2777

Natural Resources

 

Judiciary

 

 

 

5th

Abraham, Ralph

R

417 CHOB

(202) 225-8490

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

6th

Graves, Garret

R

2402 RHOB

(202) 225-3901

Climate Crisis

 

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Maine

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Pingree, Chellie

D

2162 RHOB

(202) 225-6116

Agriculture

 

Appropriations

 

 

 

2nd

Golden, Jared

D

1223 LHOB

(202) 225-6306

Armed Services

 

Small Business

 

 

 

Maryland

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Harris, Andy

R

2334 RHOB

(202) 225-5311

Appropriations

 
 

2nd

Ruppersberger, C. A. Dutch

D

2206 RHOB

(202) 225-3061

Appropriations

 
 

3rd

Sarbanes, John P.

D

2370 RHOB

(202) 225-4016

Oversight and Reform

 

Energy and Commerce

 

 

 

4th

Brown, Anthony

D

1323 LHOB

(202) 225-8699

Armed Services

 

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

Ethics

 

 

 

5th

Hoyer, Steny H.

D

1705 LHOB

(202) 225-4131

 

 

6th

Trone, David

D

1213 LHOB

(202) 225-2721

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

 

 

7th

Cummings, Elijah

D

2163 RHOB

(202) 225-4741

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

8th

Raskin, Jamie

D

412 CHOB

(202) 225-5341

Oversight and Reform

 

House Administration

 

Judiciary

 

Rules

 

 

 

Massachusetts

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Neal, Richard E.

D

2309 RHOB

(202) 225-5601

Joint Committee on Taxation

 

Ways and Means

 

 

 

2nd

McGovern, James

D

408 CHOB

(202) 225-6101

Agriculture

 

Rules

 

 

 

3rd

Trahan, Lori

D

1616 LHOB

(202) 225-3411

Armed Services

 

Education and Labor

 

 

 

4th

Kennedy III, Joseph P.

D

304 CHOB

(202) 225-5931

Energy and Commerce

 
 

5th

Clark, Katherine

D

2448 RHOB

(202) 225-2836

Appropriations

 
 

6th

Moulton, Seth

D

1127 LHOB

(202) 225-8020

Armed Services

 

Budget

 

 

 

7th

Pressley, Ayanna

D

1108 LHOB

(202) 225-5111

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

 

 

8th

Lynch, Stephen F.

D

2109 RHOB

(202) 225-8273

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

9th

Keating, William

D

2351 RHOB

(202) 225-3111

Armed Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

Michigan

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Bergman, Jack

R

414 CHOB

(202) 225-4735

Armed Services

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

2nd

Huizenga, Bill

R

2232 RHOB

(202) 225-4401

Financial Services

 
 

3rd

Amash, Justin

I

106 CHOB

(202) 225-3831

 

 

4th

Moolenaar, John

R

117 CHOB

(202) 225-3561

Appropriations

 
 

5th

Kildee, Daniel

D

203 CHOB

(202) 225-3611

Budget

 

Ways and Means

 

 

 

6th

Upton, Fred

R

2183 RHOB

(202) 225-3761

Energy and Commerce

 
 

7th

Walberg, Tim

R

2266 RHOB

(202) 225-6276

Education and Labor

 

Energy and Commerce

 

 

 

8th

Slotkin, Elissa

D

1531 LHOB

(202) 225-4872

Armed Services

 

Homeland Security

 

 

 

9th

Levin, Andy

D

228 CHOB

(202) 225-4961

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

 

 

10th

Mitchell, Paul

R

211 CHOB

(202) 225-2106

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

11th

Stevens, Haley

D

227 CHOB

(202) 225-8171

Education and Labor

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

12th

Dingell, Debbie

D

116 CHOB

(202) 225-4071

Energy and Commerce

 

Natural Resources

 

 

 

13th

Tlaib, Rashida

D

1628 LHOB

(202) 225-5126

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

 

 

14th

Lawrence, Brenda

D

2463 RHOB

(202) 225-5802

Appropriations

 

Oversight and Reform

 

 

 

Minnesota

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Hagedorn, Jim

R

325 CHOB

(202) 225-2472

Agriculture

 

Small Business

 

 

 

2nd

Craig, Angie

D

1523 LHOB

(202) 225-2271

Agriculture

 

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

3rd

Phillips, Dean

D

1305 LHOB

(202) 225-2871

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

Ethics

 

 

 

4th

McCollum, Betty

D

2256 RHOB

(202) 225-6631

Appropriations

 
 

5th

Omar, Ilhan

D

1517 LHOB

(202) 225-4755

Budget

 

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

 

 

6th

Emmer, Tom

R

315 CHOB

(202) 225-2331

Financial Services

 
 

7th

Peterson, Collin C.

D

2204 RHOB

(202) 225-2165

Agriculture

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

8th

Stauber, Pete

R

126 CHOB

(202) 225-6211

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

Mississippi

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Kelly, Trent

R

1005 LHOB

(202) 225-4306

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

2nd

Thompson, Bennie G.

D

2466 RHOB

(202) 225-5876

Homeland Security

 
 

3rd

Guest, Michael

R

230 CHOB

(202) 225-5031

Foreign Affairs

 

Homeland Security

 

Ethics

 

 

 

4th

Palazzo, Steven

R

2349 RHOB

(202) 225-5772

Appropriations

 
 

Missouri

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Clay Jr., William “Lacy”

D

2428 RHOB

(202) 225-2406

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Wagner, Ann

R

2350 RHOB

(202) 225-1621

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

3rd

Luetkemeyer, Blaine

R

2230 RHOB

(202) 225-2956

Financial Services

 
 

4th

Hartzler, Vicky

R

2235 RHOB

(202) 225-2876

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

5th

Cleaver, Emanuel

D

2335 RHOB

(202) 225-4535

Financial Services

 

Homeland Security

 

Modernization of Congress

 

 

 

6th

Graves, Sam

R

1135 LHOB

(202) 225-7041

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

7th

Long, Billy

R

2454 RHOB

(202) 225-6536

Energy and Commerce

 
 

8th

Smith, Jason

R

2418 RHOB

(202) 225-4404

Budget

 

Ways and Means

 

 

 

Montana

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Gianforte, Greg

R

1222 LHOB

(202) 225-3211

Energy and Commerce

 
 

Nebraska

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Fortenberry, Jeff

R

1514 LHOB

(202) 225-4806

Appropriations

 
 

2nd

Bacon, Don

R

1024 LHOB

(202) 225-4155

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

3rd

Smith, Adrian

R

502 CHOB

(202) 225-6435

Ways and Means

 
 

Nevada

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Titus, Dina

D

2464 RHOB

(202) 225-5965

Foreign Affairs

 

Homeland Security

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

2nd

Amodei, Mark

R

104 CHOB

(202) 225-6155

Appropriations

 
 

3rd

Lee, Susie

D

522 CHOB

(202) 225-3252

Education and Labor

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

4th

Horsford, Steven

D

1330 LHOB

(202) 225-9894

Budget

 

Natural Resources

 

Ways and Means

 

 

 

New Hampshire

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Pappas, Chris

D

323 CHOB

(202) 225-5456

Transportation and Infrastructure

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

2nd

Kuster, Ann

D

320 CHOB

(202) 225-5206

Energy and Commerce

 
 

New Jersey

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Norcross, Donald

D

2437 RHOB

(202) 225-6501

Armed Services

 

Education and Labor

 

 

 

2nd

Van Drew, Jefferson

D

331 CHOB

(202) 225-6572

Agriculture

 

Natural Resources

 

 

 

3rd

Kim, Andy

D

1516 LHOB

(202) 225-4765

Armed Services

 

Small Business

 

 

 

4th

Smith, Chris

R

2373 RHOB

(202) 225-3765

Foreign Affairs

 
 

5th

Gottheimer, Josh

D

213 CHOB

(202) 225-4465

Financial Services

 
 

6th

Pallone Jr., Frank

D

2107 RHOB

(202) 225-4671

Energy and Commerce

 
 

7th

Malinowski, Tom

D

426 CHOB

(202) 225-5361

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

8th

Sires, Albio

D

2268 RHOB

(202) 225-7919

Budget

 

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

9th

Pascrell Jr., Bill

D

2409 RHOB

(202) 225-5751

Ways and Means

 
 

10th

Payne Jr., Donald

D

103 CHOB

(202) 225-3436

Homeland Security

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

11th

Sherrill, Mikie

D

1208 LHOB

(202) 225-5034

Armed Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

12th

Watson Coleman, Bonnie

D

2442 RHOB

(202) 225-5801

Appropriations

 

Homeland Security

 

 

 

New Mexico

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Haaland, Debra

D

1237 LHOB

(202) 225-6316

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Torres Small, Xochitl

D

430 CHOB

(202) 225-2365

Armed Services

 

Homeland Security

 

 

 

3rd

Luján, Ben R.

D

2323 RHOB

(202) 225-6190

Climate Crisis

 

Energy and Commerce

 

 

 

New York

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Zeldin, Lee

R

2441 RHOB

(202) 225-3826

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

2nd

King, Pete

R

302 CHOB

(202) 225-7896

Financial Services

 

Homeland Security

 

 

 

3rd

Suozzi, Thomas

D

214 CHOB

(202) 225-3335

Ways and Means

 
 

4th

Rice, Kathleen

D

2435 RHOB

(202) 225-5516

Homeland Security

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

5th

Meeks, Gregory W.

D

2310 RHOB

(202) 225-3461

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

6th

Meng, Grace

D

2209 RHOB

(202) 225-2601

Appropriations

 

Ethics

 

 

 

7th

Velázquez, Nydia M.

D

2302 RHOB

(202) 225-2361

Financial Services

 

Natural Resources

 

Small Business

 

 

 

8th

Jeffries, Hakeem

D

2433 RHOB

(202) 225-5936

Budget

 

Judiciary

 

 

 

9th

Clarke, Yvette D.

D

2058 RHOB

(202) 225-6231

Homeland Security

 

Energy and Commerce

 

 

 

10th

Nadler, Jerrold

D

2132 RHOB

(202) 225-5635

Judiciary

 
 

11th

Rose, Max

D

1529 LHOB

(202) 225-3371

Homeland Security

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

12th

Maloney, Carolyn

D

2308 RHOB

(202) 225-7944

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

 

 

13th

Espaillat, Adriano

D

1630 LHOB

(202) 225-4365

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

14th

Ocasio-Cortez, Alexandria

D

229 CHOB

(202) 225-3965

Financial Services

 

Oversight and Reform

 

 

 

15th

Serrano, José E.

D

2354 RHOB

(202) 225-4361

Appropriations

 
 

16th

Engel, Eliot

D

2426 RHOB

(202) 225-2464

Foreign Affairs

 

Energy and Commerce

 

 

 

17th

Lowey, Nita

D

2365 RHOB

(202) 225-6506

Appropriations

 
 

18th

Maloney, Sean Patrick

D

2331 RHOB

(202) 225-5441

Agriculture

 

Intelligence

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

19th

Delgado, Antonio

D

1007 LHOB

(202) 225-5614

Agriculture

 

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

 

 

20th

Tonko, Paul D.

D

2369 RHOB

(202) 225-5076

Energy and Commerce

 

Natural Resources

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

21st

Stefanik, Elise

R

318 CHOB

(202) 225-4611

Armed Services

 

Education and Labor

 

Intelligence

 

 

 

22nd

Brindisi, Anthony

D

329 CHOB

(202) 225-3665

Agriculture

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

23rd

Reed, Tom

R

2263 RHOB

(202) 225-3161

Ways and Means

 
 

24th

Katko, John

R

2457 RHOB

(202) 225-3701

Homeland Security

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

25th

Morelle, Joseph

D

1317 LHOB

(202) 225-3615

Budget

 

Education and Labor

 

Rules

 

 

 

26th

Higgins, Brian

D

2459 RHOB

(202) 225-3306

Budget

 

Ways and Means

 

 

 

27th

Collins, Chris – Vacancy

R

2243 RHOB

(202) 225-5265

 

 

North Carolina

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Butterfield, G.K.

D

2080 RHOB

(202) 225-3101

House Administration

 

Energy and Commerce

 

Joint Committee of Congress on the Library

 

 

 

2nd

Holding, George

R

1110 LHOB

(202) 225-3032

Budget

 

Ethics

 

Ways and Means

 

 

 

3rd

Murphy, Gregory Francis

R

2333 RHOB

(202) 225-3415

Education and Labor

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

4th

Price, David

D

2108 RHOB

(202) 225-1784

Appropriations

 

Budget

 

 

 

5th

Foxx, Virginia

R

2462 RHOB

(202) 225-2071

Education and Labor

 

Oversight and Reform

 

 

 

6th

Walker, Mark

R

1725 LHOB

(202) 225-3065

Education and Labor

 

House Administration

 

Homeland Security

 

 

 

7th

Rouzer, David

R

2439 RHOB

(202) 225-2731

Agriculture

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

8th

Hudson, Richard

R

2112 RHOB

(202) 225-3715

Energy and Commerce

 
 

9th

Bishop, Dan

R

132 CHOB

(202) 225-1976

Homeland Security

 

Small Business

 

 

 

10th

McHenry, Patrick T.

R

2004 RHOB

(202) 225-2576

Financial Services

 
 

11th

Meadows, Mark

R

2160 RHOB

(202) 225-6401

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

12th

Adams, Alma

D

2436 RHOB

(202) 225-1510

Agriculture

 

Financial Services

 

Education and Labor

 

 

 

13th

Budd, Ted

R

118 CHOB

(202) 225-4531

Financial Services

 
 

North Dakota

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Armstrong, Kelly

R

1004 LHOB

(202) 225-2611

Climate Crisis

 

Oversight and Reform

 

Judiciary

 

 

 

Northern Mariana Islands

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Delegate

Sablan, Gregorio

D

2411 RHOB

(202) 225-2646

Education and Labor

 

Natural Resources

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

Ohio

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Chabot, Steve

R

2408 RHOB

(202) 225-2216

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

Small Business

 

 

 

2nd

Wenstrup, Brad

R

2419 RHOB

(202) 225-3164

Intelligence

 

Ways and Means

 

 

 

3rd

Beatty, Joyce

D

2303 RHOB

(202) 225-4324

Financial Services

 
 

4th

Jordan, Jim

R

2056 RHOB

(202) 225-2676

Oversight and Reform

 

Judiciary

 

 

 

5th

Latta, Robert E.

R

2467 RHOB

(202) 225-6405

Energy and Commerce

 
 

6th

Johnson, Bill

R

2336 RHOB

(202) 225-5705

Budget

 

Energy and Commerce

 

 

 

7th

Gibbs, Bob

R

2446 RHOB

(202) 225-6265

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

8th

Davidson, Warren

R

1107 LHOB

(202) 225-6205

Financial Services

 
 

9th

Kaptur, Marcy

D

2186 RHOB

(202) 225-4146

Appropriations

 
 

10th

Turner, Michael

R

2082 RHOB

(202) 225-6465

Armed Services

 

Intelligence

 

 

 

11th

Fudge, Marcia L.

D

2344 RHOB

(202) 225-7032

Agriculture

 

Education and Labor

 

House Administration

 

 

 

12th

Balderson, Troy

R

1221 LHOB

(202) 225-5355

Transportation and Infrastructure

 

Small Business

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

13th

Ryan, Tim

D

1126 LHOB

(202) 225-5261

Appropriations

 

Joint Committee of Congress on the Library

 

 

 

14th

Joyce, David

R

1124 LHOB

(202) 225-5731

Appropriations

 
 

15th

Stivers, Steve

R

2234 RHOB

(202) 225-2015

Financial Services

 
 

16th

Gonzalez, Anthony

R

1023 LHOB

(202) 225-3876

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Oklahoma

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Hern, Kevin

R

1019 LHOB

(202) 225-2211

Budget

 

Natural Resources

 

Small Business

 

 

 

2nd

Mullin, Markwayne

R

2421 RHOB

(202) 225-2701

Energy and Commerce

 
 

3rd

Lucas, Frank

R

2405 RHOB

(202) 225-5565

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

4th

Cole, Tom

R

2207 RHOB

(202) 225-6165

Appropriations

 

Rules

 

 

 

5th

Horn, Kendra

D

415 CHOB

(202) 225-2132

Armed Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Oregon

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Bonamici, Suzanne

D

2231 RHOB

(202) 225-0855

Climate Crisis

 

Education and Labor

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

2nd

Walden, Greg

R

2185 RHOB

(202) 225-6730

Energy and Commerce

 
 

3rd

Blumenauer, Earl

D

1111 LHOB

(202) 225-4811

Ways and Means

 
 

4th

DeFazio, Peter

D

2134 RHOB

(202) 225-6416

Transportation and Infrastructure

 
 

5th

Schrader, Kurt

D

2431 RHOB

(202) 225-5711

Energy and Commerce

 
 

Pennsylvania

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Fitzpatrick, Brian

R

1722 LHOB

(202) 225-4276

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

2nd

Boyle, Brendan

D

1133 LHOB

(202) 225-6111

Budget

 

Ways and Means

 

 

 

3rd

Evans, Dwight

D

1105 LHOB

(202) 225-4001

Small Business

 

Ways and Means

 

 

 

4th

Dean, Madeleine

D

129 CHOB

(202) 225-4731

Financial Services

 

Judiciary

 

 

 

5th

Scanlon, Mary Gay

D

1535 LHOB

(202) 225-2011

Judiciary

 

Modernization of Congress

 

Rules

 

 

 

6th

Houlahan, Chrissy

D

1218 LHOB

(202) 225-4315

Armed Services

 

Foreign Affairs

 

Small Business

 

 

 

7th

Wild, Susan

D

1607 LHOB

(202) 225-6411

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

Ethics

 

 

 

8th

Cartwright, Matt

D

1034 LHOB

(202) 225-5546

Appropriations

 

Natural Resources

 

 

 

9th

Meuser, Daniel

R

326 CHOB

(202) 225-6511

Budget

 

Education and Labor

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

10th

Perry, Scott

R

1207 LHOB

(202) 225-5836

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

11th

Smucker, Lloyd

R

127 CHOB

(202) 225-2411

Education and Labor

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

12th

Keller, Fred

R

1717 LHOB

(202) 225-3731

Education and Labor

 

Oversight and Reform

 

 

 

13th

Joyce, John

R

1337 LHOB

(202) 225-2431

Homeland Security

 

Small Business

 

 

 

14th

Reschenthaler, Guy

R

531 CHOB

(202) 225-2065

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

15th

Thompson, Glenn

R

400 CHOB

(202) 225-5121

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

16th

Kelly, Mike

R

1707 LHOB

(202) 225-5406

Ways and Means

 
 

17th

Lamb, Conor

D

1224 LHOB

(202) 225-2301

Science, Space, and Technology

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

18th

Doyle, Michael

D

306 CHOB

(202) 225-2135

Energy and Commerce

 
 

Puerto Rico

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Resident Commissioner

González-Colón, Jenniffer

R

1609 LHOB

(202) 225-2615

Natural Resources

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Rhode Island

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Cicilline, David

D

2233 RHOB

(202) 225-4911

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

2nd

Langevin, Jim

D

2077 RHOB

(202) 225-2735

Armed Services

 

Homeland Security

 

 

 

South Carolina

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Cunningham, Joe

D

423 CHOB

(202) 225-3176

Natural Resources

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

2nd

Wilson, Joe

R

1436 LHOB

(202) 225-2452

Armed Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

3rd

Duncan, Jeff

R

2229 RHOB

(202) 225-5301

Energy and Commerce

 
 

4th

Timmons, William

R

313 CHOB

(202) 225-6030

Financial Services

 

Modernization of Congress

 

 

 

5th

Norman, Ralph

R

319 CHOB

(202) 225-5501

Budget

 

Oversight and Reform

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

6th

Clyburn, James E.

D

200 CHOB

(202) 225-3315

 

 

7th

Rice, Tom

R

512 CHOB

(202) 225-9895

Ways and Means

 
 

South Dakota

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Johnson, Dusty

R

1508 LHOB

(202) 225-2801

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

Tennessee

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Roe, Phil

R

102 CHOB

(202) 225-6356

Education and Labor

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

2nd

Burchett, Tim

R

1122 LHOB

(202) 225-5435

Budget

 

Foreign Affairs

 

Small Business

 

 

 

3rd

Fleischmann, Chuck

R

2410 RHOB

(202) 225-3271

Appropriations

 
 

4th

DesJarlais, Scott

R

2301 RHOB

(202) 225-6831

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

5th

Cooper, Jim

D

1536 LHOB

(202) 225-4311

Armed Services

 

Budget

 

Oversight and Reform

 

 

 

6th

Rose, John W.

R

1232 LHOB

(202) 225-4231

Financial Services

 
 

7th

Green, Mark

R

533 CHOB

(202) 225-2811

Oversight and Reform

 

Homeland Security

 

 

 

8th

Kustoff, David

R

523 CHOB

(202) 225-4714

Financial Services

 
 

9th

Cohen, Steve

D

2104 RHOB

(202) 225-3265

Judiciary

 

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Texas

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Gohmert, Louie

R

2267 RHOB

(202) 225-3035

Natural Resources

 

Judiciary

 

 

 

2nd

Crenshaw, Dan

R

413 CHOB

(202) 225-6565

Budget

 

Homeland Security

 

 

 

3rd

Taylor, Van

R

1404 LHOB

(202) 225-4201

Education and Labor

 

Homeland Security

 

 

 

4th

Ratcliffe, John

R

223 CHOB

(202) 225-6673

Intelligence

 

Judiciary

 

Ethics

 

 

 

5th

Gooden, Lance

R

425 CHOB

(202) 225-3484

Financial Services

 
 

6th

Wright, Ron

R

428 CHOB

(202) 225-2002

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

 

 

7th

Fletcher, Lizzie

D

1429 LHOB

(202) 225-2571

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

8th

Brady, Kevin

R

1011 LHOB

(202) 225-4901

Joint Committee on Taxation

 

Ways and Means

 

 

 

9th

Green, Al

D

2347 RHOB

(202) 225-7508

Financial Services

 

Homeland Security

 

 

 

10th

McCaul, Michael T.

R

2001 RHOB

(202) 225-2401

Foreign Affairs

 

Homeland Security

 

 

 

11th

Conaway, K. Michael

R

2469 RHOB

(202) 225-3605

Agriculture

 

Armed Services

 

Intelligence

 

 

 

12th

Granger, Kay

R

1026 LHOB

(202) 225-5071

Appropriations

 
 

13th

Thornberry, Mac

R

2208 RHOB

(202) 225-3706

Armed Services

 
 

14th

Weber, Randy

R

107 CHOB

(202) 225-2831

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

15th

Gonzalez, Vicente

D

113 CHOB

(202) 225-2531

Financial Services

 

Foreign Affairs

 

 

 

16th

Escobar, Veronica

D

1505 LHOB

(202) 225-4831

Armed Services

 

Judiciary

 

 

 

17th

Flores, Bill

R

2228 RHOB

(202) 225-6105

Budget

 

Energy and Commerce

 

 

 

18th

Jackson Lee, Sheila

D

2079 RHOB

(202) 225-3816

Budget

 

Homeland Security

 

Judiciary

 

 

 

19th

Arrington, Jodey

R

1029 LHOB

(202) 225-4005

Ways and Means

 
 

20th

Castro, Joaquin

D

2241 RHOB

(202) 225-3236

Education and Labor

 

Foreign Affairs

 

Intelligence

 

 

 

21st

Roy, Chip

R

1319 LHOB

(202) 225-4236

Budget

 

Oversight and Reform

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

22nd

Olson, Pete

R

2133 RHOB

(202) 225-5951

Energy and Commerce

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

23rd

Hurd, Will

R

317 CHOB

(202) 225-4511

Appropriations

 

Intelligence

 

 

 

24th

Marchant, Kenny

R

2304 RHOB

(202) 225-6605

Ethics

 

Ways and Means

 

 

 

25th

Williams, Roger

R

1708 LHOB

(202) 225-9896

Financial Services

 
 

26th

Burgess, Michael

R

2161 RHOB

(202) 225-7772

Energy and Commerce

 

Rules

 

 

 

27th

Cloud, Michael

R

1314 LHOB

(202) 225-7742

Oversight and Reform

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

28th

Cuellar, Henry

D

2372 RHOB

(202) 225-1640

Appropriations

 
 

29th

Garcia, Sylvia

D

1620 LHOB

(202) 225-1688

Financial Services

 

Judiciary

 

 

 

30th

Johnson, Eddie Bernice

D

2306 RHOB

(202) 225-8885

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

31st

Carter, John

R

2110 RHOB

(202) 225-3864

Appropriations

 
 

32nd

Allred, Colin

D

328 CHOB

(202) 225-2231

Foreign Affairs

 

Transportation and Infrastructure

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

33rd

Veasey, Marc

D

2348 RHOB

(202) 225-9897

Energy and Commerce

 

Small Business

 

 

 

34th

Vela, Filemon

D

307 CHOB

(202) 225-9901

Agriculture

 

Armed Services

 

 

 

35th

Doggett, Lloyd

D

2307 RHOB

(202) 225-4865

Budget

 

Joint Committee on Taxation

 

Ways and Means

 

 

 

36th

Babin, Brian

R

2236 RHOB

(202) 225-1555

Transportation and Infrastructure

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Utah

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Bishop, Rob

R

123 CHOB

(202) 225-0453

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Stewart, Chris

R

2242 RHOB

(202) 225-9730

Appropriations

 

Budget

 

Intelligence

 

 

 

3rd

Curtis, John R.

R

125 CHOB

(202) 225-7751

Foreign Affairs

 

Natural Resources

 

 

 

4th

McAdams, Ben

D

130 CHOB

(202) 225-3011

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

Vermont

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Welch, Peter

D

2187 RHOB

(202) 225-4115

Oversight and Reform

 

Energy and Commerce

 

Intelligence

 

 

 

Virgin Islands

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

Delegate

Plaskett, Stacey

D

2404 RHOB

(202) 225-1790

Agriculture

 

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Virginia

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Wittman, Robert J.

R

2055 RHOB

(202) 225-4261

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

2nd

Luria, Elaine

D

534 CHOB

(202) 225-4215

Armed Services

 

Veterans’ Affairs

 

 

 

3rd

Scott, Robert C.

D

1201 LHOB

(202) 225-8351

Budget

 

Education and Labor

 

 

 

4th

McEachin, A. Donald

D

314 CHOB

(202) 225-6365

Climate Crisis

 

Energy and Commerce

 

Natural Resources

 

 

 

5th

Riggleman, Denver

R

1022 LHOB

(202) 225-4711

Financial Services

 
 

6th

Cline, Ben

R

1009 LHOB

(202) 225-5431

Education and Labor

 

Judiciary

 

 

 

7th

Spanberger, Abigail

D

1239 LHOB

(202) 225-2815

Agriculture

 

Foreign Affairs

 

 

 

8th

Beyer, Don

D

1119 LHOB

(202) 225-4376

Science, Space, and Technology

 

Ways and Means

 

 

 

9th

Griffith, Morgan

R

2202 RHOB

(202) 225-3861

Climate Crisis

 

Energy and Commerce

 

 

 

10th

Wexton, Jennifer

D

1217 LHOB

(202) 225-5136

Financial Services

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

11th

Connolly, Gerald E. “Gerry”

D

2238 RHOB

(202) 225-1492

Foreign Affairs

 

Oversight and Reform

 

 

 

Washington

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

DelBene, Suzan

D

2330 RHOB

(202) 225-6311

Modernization of Congress

 

Ways and Means

 

 

 

2nd

Larsen, Rick

D

2113 RHOB

(202) 225-2605

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

3rd

Herrera Beutler, Jaime

R

2352 RHOB

(202) 225-3536

Appropriations

 

Science, Space, and Technology

 

 

 

4th

Newhouse, Dan

R

1414 LHOB

(202) 225-5816

Appropriations

 

Modernization of Congress

 

 

 

5th

Rodgers, Cathy McMorris

R

1035 LHOB

(202) 225-2006

Energy and Commerce

 
 

6th

Kilmer, Derek

D

1410 LHOB

(202) 225-5916

Appropriations

 

Modernization of Congress

 

 

 

7th

Jayapal, Pramila

D

1510 LHOB

(202) 225-3106

Budget

 

Education and Labor

 

Judiciary

 

 

 

8th

Schrier, Kim

D

1123 LHOB

(202) 225-7761

Agriculture

 

Education and Labor

 

 

 

9th

Smith, Adam

D

2264 RHOB

(202) 225-8901

Armed Services

 
 

10th

Heck, Denny

D

2452 RHOB

(202) 225-9740

Financial Services

 

Intelligence

 

 

 

West Virginia

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

McKinley, David

R

2239 RHOB

(202) 225-4172

Energy and Commerce

 
 

2nd

Mooney, Alex

R

2440 RHOB

(202) 225-2711

Financial Services

 
 

3rd

Miller, Carol

R

1605 LHOB

(202) 225-3452

Climate Crisis

 

Oversight and Reform

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Wisconsin

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

1st

Steil, Bryan

R

1408 LHOB

(202) 225-3031

Financial Services

 
 

2nd

Pocan, Mark

D

1421 LHOB

(202) 225-2906

Appropriations

 

Modernization of Congress

 

 

 

3rd

Kind, Ron

D

1502 LHOB

(202) 225-5506

Ways and Means

 
 

4th

Moore, Gwen

D

2252 RHOB

(202) 225-4572

Ways and Means

 
 

5th

Sensenbrenner, F. James

R

2449 RHOB

(202) 225-5101

Foreign Affairs

 

Judiciary

 

 

 

6th

Grothman, Glenn

R

1427 LHOB

(202) 225-2476

Education and Labor

 

Oversight and Reform

 

 

 

7th

Duffy, Sean P. – Vacancy

R

1714 LHOB

(202) 225-3365

 

 

8th

Gallagher, Mike

R

1230 LHOB

(202) 225-5665

Armed Services

 

Transportation and Infrastructure

 

 

 

Wyoming

 

District

Name

Party

Office Room

Phone

Committee Assignment

 

At Large

Cheney, Liz

R

416 CHOB

(202) 225-2311

Armed Services

 

Natural Resources

 

 

 

Comments are closed.